‌در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید نقره در بازارهای آسیایی نیز با کاهش روبرو شده است

به گزارش اخبارپول، در حالی که بهای جهانی طلا در هفته گذشته فراز و نشیب‌های فراوانی را تجربه کرد،‌ در هفته جاری میزان تقاضای فیزیکی برای خرید طلا در آسیا از جمله خریداران سنتی در چین و هند با کاهش روبرو شده است.

در هند،‌ معامله گران برای فروش طلا در بازارهای خرده فروشی تا حدود ۶ دلار تخفیف می دهند. هفته گذشته نیز میزان تخفیف برای خرید طلا در خرده فروشی ها حدود ۲ دلار در نظر گرفته شده بود.

بر اساس این گزارش، در آخرین معاملات صورت گرفته در هفته گذشته در هند هر ۱۰ گرم طلا حدود ۵۰ هزار و ۹۴۸ روپیه معادل ۶۸۱ دلار و ۲۱ سنت معامله شد.

در حال حاضر به سبب تشدید بیماری کرونا ۵۰ درصد طلافروشی ها در هند تعطیل شده اند و درنتیجه میزان تقاضای فیزیکی برای خرید طلا که دومین دوستدار طلا در جهان به شمار می آید ،‌ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گفته برخی از کارشناسان پیش بینی شده است با نزدیک شدن به جشنواره اونام هند (Onam) که در ماه آینده میلادی در هند برگزاری می شود،‌ میزان تقاضای فیزیلی برای خرید طلا با افزایش روبرو شود.

بنا به گزارش رویترز، در آخرین معاملات صورت گرفته در هفته گذشته هر اونس طلا با ۰.۰۸ درصد ریزش به سطح ۱۸۸۵ دلار و ۹۵ سنت رسید.

قیمت این فلز گرانبها نیز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۲۸ درصد کاهش در سطح ۱۸۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شایان ذکر است، بهای جهانی طلا در پنج شنبه هفته گذشته به سطح به ۱۸۹۷ دلار و ۱۶ سنت صعود کرد که این رقم در مقایسه با سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی به بالاترین سطح رسیده است.

گزارش‌ها حاکی است، میزان تمایل هندی برای خرید فلز زرد آنها را در جایگاه دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان قرار داده است.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=156464
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

آسیایی‌ها از صرافت طلا افتادند
آسیایی‌ها از صرافت طلا افتادند
آسیایی‌ها از صرافت طلا افتادند