رئیس هیئت مدیره بیمه سرمد گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود.

موفقیت‌های بیمه سرمد

به گزارش اخبارپول، در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت، مهدی مهدوی مدیرعامل و مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره، گزارشی از موفقیت‌های بیمه سرمد را در سال ۹۸ به سهامداران ارائه کردند.

در ابتدای مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد، مهدوی ضمن خیر مقدم به سهامداران شرکت در تشریح اقدامات شرکت در سال ۹۸ گفت: در هفت سالی که از فعالیت بیمه سرمد می‌گذرد، شرکت همراه رتبه توانگری را کسب کرده است. کسب رتبه یک توانگری در این سال‌ها در حالی اتفاق افتاده که پرتفوی شرکت هم رشد زیادی داشته و فروش شرکت افزایش یافته است و در این شرایط حفط توانگری بالای شرکت کار بزرگی بوده است.

مدیرعامل سرمد افزود: بیمه سرمد در میان ۳۱ شرکت بیمه‌ای، از نظر توانگری در رتبه هشتم قرار دارد که طبق محاسبات انجام شده، امسال نیز خواهیم توانست که رتبه خوبی را در میان شرکت‌های بیمه‌ای در این بخش به دست آوریم.

وی درباره میزان حق بیمه تولیدی شرکت در سال ۹۸ هم گفت: در حق بیمه تولیدی، بیمه سرمد رشد ۶۸ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است که سرمد را در رتبه هفدهم در بین شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد.

مهدوی به این نکته هم اشاره کرده که این رشد، باعث شده که سهم بیمه سرمد در بازار بیمه کشور به ۱.۶ درصد برسد، در حالیکه افق شرکت برای سال ۹۸ کسب سهم ۱.۴ درصدی از بازار بوده است.

مدیرعامل سرمد در ادامه به نسبت ضریب خسارت پرداختی بیمه سرمد اشاره کرد و متذکر شد: سهم بیمه سرمد از خسارت پرداختی در بازار ۱.۰۸ درصد است که از این جهت، رابطه معناداری بین سهم حق بیمه و سهم خسارت پرداختی وجود دارد.

ترکیب پرتفوی سرمد نکته دیگری بود که وی به آن اشاره کرد و گفت: در صنعت بیمه سهم حق بیمه ثالث، حدود ۳۷ درصد است که این سهم در بیمه سرمد تنها ۱۰ درصد است. پایین بودن سهم حق بیمه ثالث در پرتفوی بیمه سرمد می‌تواند باعث کاهش نگرانی‌ها در بین سهامداران شود. سهم بیمه‌های آتش‌سوزی سهم در صنعت هم ۴ درصد است و این سهم در بیمه سرمد به ۹ درصد رسیده است. سهم در بیمه‌های زندگی هم در بیمه سرمد به ۱۷ درصد رسیده در حالیکه این میزان در صنعت ۱۵ درصد است.

مهدوی در مورد رشد سهام شرکت در سال ۹۸ هم بیان کرد: این رشد در مقایسه با مدت مشابه ۳۴۰ درصد بوده و بازدهی سرمایه‌گذاری‌های شرکت هم ۲۵۹ درصد بوده که این میزان در بازار تنها ۱۸۶ درصد بوده است.

مدیر عامل بیمه سرمد در ادامه به خدمات نوین بیمه سرمد برای مشتریان هم اشاره کرد و راه‌اندازی مرکز تماس ۱۵۱۶ و سامانه ارزیابی پروژه‌های بیمه‌ای را از موفقیت‌های بزرگ سرمد در سال گذشته دانست.

وی گفت: برای سال ۱۳۹۹ هم قدم‌های جدیدی برداشته خواهد شد که از آن جمله می‌توان به انتقال سهام از بازار پایه به بازار فرابورس اشاره کرد. مقدمات این انتقال انجام شده است و در سال جاری این اتفاق رخ خواهد داد. سرمایه شرکت نیز از ۲۱۰۰ میلیارد ریال به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و همچنین گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه به ۴۰۰۰ میلیارد ریال نیز تهیه خواهد شد که در مجمع فوق العاده به سمع سهامداران خواهد رسید.

سود آوری سرمد بالاتر از صنعت بیمه
مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره نیز در ادامه مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد درباره دستاوردهای بزرگ سرمد در سال گذشته اظهار کرد: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود. در حق بیمه تولیدی، شرکت در صنعت بیمه رتبه هفدهم را داشت که امسال قطعاً این رتبه ارتقا خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در بین ۳۲ شرکت بیمه‌ای، بیمه سرمد در سرانه سودآوری در سال ۹۷، رتبه هشتم و در سود خالص رتبه نهم را داشته است.

رئیس هیئت مدیره سرمد درباره توسعه خدمات و شعب شرکت در سطح کشور هم عنوان کرد: شعب بیمه سرمد در دو سال گذشته از ۱۸ شعبه به ۴۰ شعبه افزایش یافته است. همچنین بیمه سرمد در سال ۹۵ حدود ۴ ساختمان داشت که این تعداد هم اکنون به ۱۸ ساختمان افزایش یافته است که تاثیر مهمی در افزایش سرمایه شرکت دارد.

کاتب در مورد سرانه سودآوری شرکت بیمه سرمد هم افزود: سرانه سودآوری به ازای هر نفر از پرسنل شرکت بیمه سرمد همواره از متوسط صنعت و شرکت‌های بیمه غیردولتی بالاتر بوده که این امر با توجه به رشد تعداد پرسنل شرکت، بیانگر بازدهی مناسب شرکت است. سرانه سودآوری شرکت در سال گذشته، ۱۴۰۲ میلیون ریال بوده که این میزان بر اساس آخرین آمار در صنعت بیمه ۷۲۴ میلیون ریال بوده است.

برای اطلاع از تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه سرمد اینجا کلیک کنید.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=154443
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تشریح دستاوردهای بزرگ سرمد برای سهامداران
تشریح دستاوردهای بزرگ سرمد برای سهامداران
تشریح دستاوردهای بزرگ سرمد برای سهامداران
تشریح دستاوردهای بزرگ سرمد برای سهامداران