وزیرکار درباره اقدامات دولت پس از شیوع بیماری کرونا بیان کرد: برای دستفروشان و افرادی که قرارداد رسمی ندارند مقرر شد حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارائه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.

به گزارش اخبارپول به نقل از تسنیم، محمد شریعتمداری درباره اقدامات و تمهیدات در قبال آسیب دیدگان ویروس کرونا اظهار کرد: دامنه فعالیت‌های دولت در این باره بسیار وسیع است. تشکیل “ستاد مقابله با بحران کرونا” از مهم ترین اقدامات دولت در این باره بوده است که تقریباً هر روز معاونین و وزرای مربوط تشکیل جلسه می دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نهادسازی های لازم برای تحقق هدف مبارزه با بحران کرونا انجام شده است متذکر شد: در همه جلسات رسمی هیئت وزیران، مقدمه‌ای با محوریت این موضوع مطرح می شود و شاهد هماهنگی وزرا و طرح همه مسائل و بیان گزارش فعالیت دستگاه‌های اجرایی گوناگون درباره کرونا هستیم.

وی ابراز کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که دولت پای کار است و ما و تمام وزارتخانه ها، صدا و سیما، مجلس شورای اسلامی و … در این در کنار وزارت بهداشت که پیشانی این کار است، تلاش می کنیم.

شریعتمداری با اشاره به استفاده از ظرفیت های درمانی تامین اجتماعی گفت: ما در ۳۳۰ مرکز درمانی که شامل ۸۰ بیمارستان و مراکز درمانی دیگر است برای امداد رسانی به مخاطبان خاص که بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند و هم مخاطبان عام که سایر مردم هستند آماده خدمت هستیم و همه فعالیت های ما در قالب ستاد مقابله با کرونا است.

وزیر کار به موضوع سرنوشت کارگران اشاره کرد و گفت: براساس نص صریح قانون کارگرانی که مخالف میل و اراده خود بیکار شده ، همه کسانی که براثر بیماری کرونا از کار بیکار شوند با تشخیص سازمان‌های مربوطه شان ظرفیت استفاده از قانون بیمه بیکاری را دارند و مشمول بهره مندی از ظرفیت‌های حمایتی سازمان و وزارتخانه مربوطه هستند.

*پرداخت بیمه بیکاری به دستفروشان

شریعتمداری درباره افرادی که دارای قرارداد رسمی کار نیستند مثل دستفروشان عنوان کرد: ما برای این موضوع جلسات متعددی را با مسئولین امر و پژوهشگران داشتیم و در نهایت مقرر شد حدود ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارائه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار ارزشمند و خوبی در خصوص پرستاری و درمان مبتلایان به کرونا در سراسر کشور شده است، درباره سایر اقداماتی که از سوی دولت برای مقابله با بیماری کرونا انجام شده است، گفت: شکل نگرفتن تجمعات اجتماعی به منظور شیوع پیدانکردن کرونا در سطح جامعه، حذف حدود ۴ میلیون مسافرت در ایام پایانی سال، تعویق پرونده‌های موجود در شورا‌های حل اختلاف، راه اندازی و برقراری نظام آموزش از راه دور برای دانش آموزان و دانشجویان از جمله اقدامات دولت در این خصوص است.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=147817
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند
کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند
کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند
کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند
کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند
کسب‎‌و‌کارهای تعطیل شده به علت کرونا، تسهیلات می‌گیرند