رییس کل بیمه مرکزی از همکاری با شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی خبر داد و گفت: همکاری با بیمه‌های خارجی را ادامه می‌دهیم و آن دسته از شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی که با آمریکایی‌ها رابطه ندارند، با شرکت‌های ایرانی در حال همکاری هستند.

به گزارش اخبارپول، غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با ایلنا درباره فعالیت بیمه‌های اتکایی در داخل کشور و پوشش بیمه‌ای برای مجموعه‌های پالایشگاهی یا خطوط کشتیرانی اظهار کرد: بیمه‌های اتکایی در ایران مانند تمام شرکت‌های بیمه‌ ای در سطح جهان فعال هستند و عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: بیمه‌های اتکایی در ایران با همان راه و روش و استانداردهای جهانی برای پوشش بیمه‌ ای اجرا می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رییس کل بیمه مرکزی درباره توانایی پوشش ریسک مجموعه پالایشگاه‌های کشور یا ایرلاین‌های داخلی از طریق بیمه اتکایی در ایران و سقف این پوشش خسارت‌های احتمالی متذکر شد: هر مجموعه‌ای اعم از پالایشگاه‌ها و … دارای ریسکی است و یک سقفی برای این ریسک‌ها پیش‌بینی شده‌است و تعیین سقف برای آنها تعریف ندارد و هیچ عدد مشخصی به عنوان سقف بیمه نمی‌توان تعیین کرد. در برخی از پروژه‌ها شاید یک میلیارد دلار باشد و در برخی دیگر صد میلیون دلار.

سلیمانی با بیان اینکه کنسرسیومی از شرکت‌های بیمه‌ای داخلی ایجاد شده است، بیان کرد: همکاری با بیمه‌های خارجی را ادامه می‌دهیم و آن دسته از شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی که با آمریکایی‌ها رابطه ندارند، با شرکت‌های ایرانی در حال همکاری هستند.

وی با اشاره به عضویت ایران در «ایشین ری» و تصاحب کرسی نایب رییسی شرکت بیمه اتکایی آسیا تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت‌‌های بین‌المللی این شرکت، فعالیت‌های صنعت بیمه در حوزه اتکایی با اقتدار بیشتری دنبال خواهد شد.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=146060
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

پوشش ریسک‌های مجموعه پالایشگاهی طبق استانداردهای جهانی
پوشش ریسک‌های مجموعه پالایشگاهی طبق استانداردهای جهانی
پوشش ریسک‌های مجموعه پالایشگاهی طبق استانداردهای جهانی
پوشش ریسک‌های مجموعه پالایشگاهی طبق استانداردهای جهانی