وزیر امور اقتصادی و دارایی در دومین همایش و ‌نمایشگاه ملی “اقتصاد دیجیتال، رونق تولید، سامانه هوشمند پاسخگو” گفت: قتصاد هوشمند مسیری بی بدیل برای حل مشکلات وارتقای جایگاه کشور در منطقه است که زود تر باید آن را به سرانجام برسانیم.

بخش اقتصاد

به گزارش اخبارپول به نقل از روابط عمومی بانک رفاه، فرهاد دژپسند در این همایش با بیان این مطلب اظهار کرد: برای تحقق اهداف سند چشم انداز باید کارکرد های اصلی و تحول بخش اقتصاد را پیدا کرده و راه های میانبر را برای طی مسیر انتخاب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد هوشمند مولود انقلاب در عرصه های فناوری، جهانی شدن و انقلاب در عرصه نقش دانش به عنوان عامل تولید است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: انقلابات در عرصه های فناوری، جهانی شدن و دانش ستون هایی را شکل دادند که در قامت آن بتوانیم به استقبال اقتصاد هوشمند برویم.

دژپسند با بیان اینکه در اقتصاد هوشمند، نقش انسان از “نیروی کار صرف” فراتر می رود و در جایگاه خلق و برنامه ریزی قرار می گیرد، تاکید کرد: “شناخت وضع موجود”، “تحلیل علّی شکل گیری وضع موجود”، “پیش بینی برای ایجاد جهش” و “هدفگذاری و طراحی استراتژی برای تحقق برنامه‌ها” به عنوان گامهای اساسی برای رسیدن به اقتصاد هوشمند هستند.

وی با تاکید بر اینکه با تحقق اقتصاد هوشمند و استفاده از هوش مصنوعی شاهد افزایش شفافیت و کاهش فساد خواهیم بود، ابراز کرد: بر اساس تحقیقات بین المللی به دلیل کلاهبرداری ها و تقلب‌های مرتبط با مسائل هویتی بسیاری از سرمایه بانکها از دست می‌رود که با تحقق اقتصاد این نقیصه حذف می شود.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: استفاده از مدل‌های کسب‌و‌کاری نوین منجر به افزایش ۲ تا ۵ درصدی GDP می‌شود.

دژپسند در خصوص مزایای بکارگیری هوش مصنوعی در بخشهای مختلف تولید نیز گفت: استفاده از هوش مصنوعی در سیستم تولیدی کارخانه‌ها (هم از طریق بهبود روش‌های تولیدی و جایگزینی با انسان‌ها و هم از طریق خلق ثروت) تا سال ۲۰۳۰ منجر به رشد ۱۶ درصدی GDP تجمیعی کشورها در مقایسه با امروز می‌شود.

وی عنوان کرد: بازار جهانی کشاورزی هوشمند از حدود ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید.

گفتنی است، وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید از نمایشگاه ملی “اقتصاد دیجیتال، رونق تولید، سامانه هوشمند پاسخگو”، از نزدیک درجریان جدیدترین خدمات و نوآوری های شرکت های بخش خصوصی و دولتی ارایه دهنده خدمات اقتصاد دیجیتال قرار گرفت.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=145982
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اقتصاد هوشمند مسیری بی‌بدیل برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه کشور در منطقه
اقتصاد هوشمند مسیری بی‌بدیل برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه کشور در منطقه
اقتصاد هوشمند مسیری بی‌بدیل برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه کشور در منطقه
اقتصاد هوشمند مسیری بی‌بدیل برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه کشور در منطقه