معاون وزیر اقتصاد منتفی شدن مالیات از سود سپرده بانکی و سهام را تایید کرد و گفت: قرار نیست از این دو محل مالیاتی دریافت شود.

اظهارنامه

به گزارش اخبارپول به نقل از تسنیم، محمدعلی دهقان دهنوی درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اعلام قبلی دریافت مالیات از سود سپرده‌های بانکی و سهام اظهار کرد: اخیرا” پیش‌نویس لایحه‌‌ای تهیه شده که نیاز طی مراحل طولانی و بررسی در دولت و مجلس دارد و قطعاً با تغییراتی همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: در این میان پیش بینی شده تا بعد از تصویب مجلس، فرصتی هم برای اجرا باشد تا نگرانی فعالان اقتصادی برطرف شود. بنابراین ممکن است بین اجرا و دریافت مالیات دو تا سه سال فاصله باشد. برهمین اساس و با هدف جلوگیری از تبعات منفی اثر مفاد لایحه بر بخش های مختلف ، تصمیم گرفته شده پیش‌نویس لایحه با حضور صاحب نظران و کارشناسان، نمایندگان مجلس و … چکش‌کاری شود.

این مقام مسئول ابراز کرد: مالیات بر سود سپرده بانکی و سهام در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم لحاظ نشده و قرار نیست از این دو محل مالیاتی دریافت شود. اطلاعات مربوط به سود سپرده‌های بانکی و سهام در اختیار بانک ها و سازمان بورس بوده و طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم دقیقاً سازمان امور رمالیاتی می تواند هر اطلاعات لازمی را را دریافت کند.

دهقان با اشاره به اینکه در پیش نویس لایحه مواردی چون مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر عایدی املاک مطرح شده، متذکر شد: نکته مهم مالیات بر مجموع درآمد، ایجاد عدالت اجتماعی در جامعه بوده و افرادی که دارای درآمد بیشتر هستند باید مالیات بیشتری بدهند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=145536
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

سود سپرده بانکی همچنان معاف از مالیات ماند
سود سپرده بانکی همچنان معاف از مالیات ماند
سود سپرده بانکی همچنان معاف از مالیات ماند
سود سپرده بانکی همچنان معاف از مالیات ماند