برگزاری جلسه هماهنگی خدمات‌رسانی نظام بانکی به زوار اربعین

جلسه هماهنگی نظام بانکی به منظور خدمت‌رسانی به زوار حسینی با حضور نمایندگان بانک‌های دولتی و خصوصی و نماینده ستاد اربعین حسینی در بانک مرکزی تشکیل شد.

به گزارش اخبارپول، در این جلسه دبیرکل بانک مرکزی [1] با اشاره به اینکه همکاران نظام بانکی خدمت به زوار اربعین را برای خود توفیق می‌دانند و طی سال‌های اخیر نقش ارزنده‌ای در خدمت‌رسانی به زوار اربعین انجام داده‌اند، اظهار کرد: انتظار می‌رود با تجربیات سال‌های گذشته کاستی‌ها رفع و کیفیت خدمات ارتقا یابد.

طالبی ارائه خدمات بانکی به زوار را نیازمند تلاش شبانه‌روزی دانست و متذکر شد: نظام بانکی برای ارایه خدمات بهتر نیازمند همکاری نهادهای استانی و محلی است و این همکاری سطح ارایه خدمات بانکی را ارتقا خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم جدید بانک مرکزی در خصوص نحوه تامین ارز مورد نیاز زوار اربعین به میزان ۱۰۰ یورو یا معادل آن با توجه به ازدحام جمعیت در زمان برگزاری اربعین توصیه کرد زوار قبل از ورود به مرزهای غربی و در شهرهای مبدا ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

دبیرکل بانک مرکزی در خصوص نظارت بانک مرکزی بر عملکرد بانک ها در زمان برگزاری اربعین گفت: بانک مرکزی امسال با همکاری ناظران بانک ها بر خدمات رسانی در مبادی خروجی نظارت خواهد کرد.

در ادامه جلسه ضمن بحث و بررسی، هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای ارایه خدمات بانکی در مرزهای خروجی در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان و مسیرهای حرکت زوار انجام شد.

گفتنی است در این جلسه، مدیران مربوطه در بانک مرکزی از تامین نقدینگی ریالی به میزان لازم برای زوار اربعین، [2] آمادگی خودپردازهای سیار و ایجاد خزانه محلی در استان‌های غربی خبر دادند.