عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ترجیح مردم ما همچنان سپرده‌گذاری در بانک‌ها است به همین دلیل درصد ناچیزی از سرمایه مردم وارد بورس می شود.

شاخص کل بورس اوراق بهادار

به گزارش اخبارپول به نقل از خانه ملت، محمد حسن نژاد با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند رونق اقتصادی جامعه را به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در بازار بورس به کنترل نقدینگی در جامعه و حتی به استفاده بهینه از پس‌اندازهای خرد کمک می‌کند.

وی ادامه داد: افراد ترجیح می‌دهند سرمایه خود را به بانک‌ها بسپارند تا در شرایطی که بازار نابسامان شد به سراغ خرید و فروش بروند

این نماینده مجلس با بیان اینکه قدرت جابه جایی پول در بازارهای کشور بالا نیست، اذعان کرد: پول سفته بازی که موجب تورم می‌شود، به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق پیدا نمی‌کند در واقع فردی که می‌تواند یک روزه از بازار سکه ۱۰ درصد سود به دست آمورد تمایلی ندارد سرمایه خود را به راه اندازی کارخانه اختصاص دهد.

وی همچنین درباره راهکارهای لازم برای سوق دادن نقدینگی موجود در جامعه به سمت بورس، تصریح کرد: از یک سو نقدینگی را نمی‌توان به راحتی از بازاری به بازار دیگر سوق داد و از سوی دیگر نقدینگی صوری و کاغذی موجود در کشور مانع سرمایه گذاری در بورس است.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=138011
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. hh گفت:

    بورس مهارت میخواد سواد میخواد، بلد نباشیم به فنا میریم، ملت مجبورن برن سراغ ارز و طلا و…، سود بانکی هم که پایینه ارزش سرمایه‌گذاری تو بانک نداره

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

چرا مردم از بورس حذر می‌کنند؟
چرا مردم از بورس حذر می‌کنند؟
چرا مردم از بورس حذر می‌کنند؟
چرا مردم از بورس حذر می‌کنند؟
چرا مردم از بورس حذر می‌کنند؟