وقوع جرائم جدید در فضای مجازی، کلاهبرداری‌های اینترنتی و عدم آگاهی صاحبان کسب و کار‌های اینترنتی و عمدتاً نوپا به یکی از جدی‌ترین چالش‌های موجود در فضای مجازی بدل شده که امینت کسب و کار های نوپا را مورد تهدید جدی قرار داده است.

به گزارش اخبارپول، فینووا با همکاری پلیس فتا دوره‌ی آموزشی در زمینه آشنایی با قوانین، الزامات، جرائم و تهدیدات در کسب و کارها را برگزار می‌کند.

بسیاری از کسب و کارهای نوپا، بهترین ظرفیت برای استفاده در حوزه پیشگیری از جرائم سایبری را دارند.

بنابراین بزرگترین حامی کسب و کارهای نوپا در حوزه امنیت سایبری، می‌تواند پلیس فتا باشد تا از بروز مشکلات حقوقی و نقض قوانین در فضای مجازی جلوگیری به عمل آید و استارتاپ‌ها بتوانند در فضایی امن به توسعه کسب و کار خود بپردازند.

به عنوان مثال، یکی از مشکلات اصلی در فضای مجازی، مسئله احراز هویت است و عدم احراز هویت صحیح و دقیق، فضای ارتکاب جرم را افزایش می‌دهد. در نتیجه استارتاپ‌ها با ایجاد بخش احراز هویت در سایت و اپلیکیشن و ساتفاده از سرویس‌های دقیق احراز هویت می‌توانند از بروز کلاهبرداری‌ پیشگیری کرده و احتمال وقوع جرم را به حداقل برسانند.

نخستین جلسه این دوره‌ی آموزشی با حضور علاقمندان و صاحبان کسب و کار نوپا و با موضوع آشنایی با قوانین فعالیت های تجاری در ایران، ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸ در برج فناوری امیرکبیر برگزار شد.

آشنایی با بخش‌های مرتبط قانون مجازات اسلامی با حوزه کسب و کار، قانون جرایم رایانه‌ای، الزامات حقوقی کسب و کارها در قانون جرایم رایانه‌ای، قانون تجارت، مالکیت معنوی و سایر قوانین مرتبط با حوزه فعالیت‌های استارتاپی و بررسی مهمترین مخاطرات و چالش‌های حقوقی کسب و کارها با پلیس و قوه قضاییه سرفصلهای این دوره‌ی آموزشی‌ است که تا اواسط مردادماه برگزار خواهد شد.

جلسه‌ی بعدی این دوره سه شنبه یکم مردادماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این جلسات می‌توانند به صفحه‌ی رویداد‌ها در وبسایت فینووا مراجعه کنند.


لینک کوتاه : http://poolpress.ir/?p=134478
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

فینووا به استارتاپ‌ها روش‌های پیشگیری از وقوع جرم می‌آموزد
فینووا به استارتاپ‌ها روش‌های پیشگیری از وقوع جرم می‌آموزد
فینووا به استارتاپ‌ها روش‌های پیشگیری از وقوع جرم می‌آموزد
فینووا به استارتاپ‌ها روش‌های پیشگیری از وقوع جرم می‌آموزد